top of page
poland-26889__340.webp

ПСИХОЛОГІЯ ПЕРЕД ЛИЦЕМ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

19-20 ТРАВНЯ 2023 р., м. ЛЬВІВ

Вступ   

  

 Майже рік в Україні триває війна, спричинена жорстокою агресією Росії проти сусідньої суверенної держави. Це трагічна подія для України та мільйонів її громадян, у багатьох вимірах небезпечна для Польщі і всієї Європи, безпрецедентна з часів Другої світової війни. Сьогоднішній світ принципово відрізняється від того, яким він був до 24 лютого 2022 р., і він більше не буде таким, як раніше, хай би коли і як ця війна закінчилася. Воєнні події в Україні – це загибель тисяч її громадян в умовах злочинних звірств, систематичне руйнування інфраструктури країни з метою спричинення гуманітарної катастрофи, мільярдні матеріальні втрати країни, міграція мільйонів біженців. Воєнні події в Польщі – це приймання та різні форми соціальної підтримки біженців, кількість яких постійно зростає; це повсякденні особисті контакти з українцями, що ведуться мовами, якими можна спілкуватися; це присутність українців у трудових установах, сфері обслуговування, школах – скрізь і масово. Воєнні події, розглянуті із цієї двосторонньої перспективи, є періодом братерства, солідарності й дружби; це єдина світла сторона цієї трагічної війни! Ми, психологи обох країн, реагуємо на те, що відбувається по обидва боки кордону, як і інші співгромадяни, що мислять і відчувають. Але в цих заходах ми також використовуємо нашу професійну зброю дослідницьку. Хочемо зрозуміти, спостерігачами й учасниками чого ми є,

посприяти більш ефективній допомозі, що її надають жертвам цієї війни, – як у самій Україні, так і біженцям у Польщі. З ініціативи членів міжкультурної секції Польської асоціації соціальної психології [PSPS] та в співпраці з українськими колегами з нижчеперелічених університетів і наукових товариств ми вирішили спільно організувати наукову конференцію на тему: ПСИХОЛОГІЯ ПЕРЕД ЛИЦЕМ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

Головні цілі конференції: (а) обговорення результатів досліджень, що їх ведуть у зв’язку із цією війною; (б) обмін професійним досвідом із надання допомоги учасникам і жертвам війни; (в) обмін міркуваннями про стан людей і психології перед лицем війни.

Запрошуємо всіх зацікавлених осіб узяти участь у цьому важливому заході.

"Шановний Пане Павле! 

Прийміть мої найщиріші вітання зі світлим Святом Різдва і побажання, тепла, затишку, гармонії та добра!

Перепрошую за затримку з відповіддю, яка була насправді спричинена об'єктивними обставинами.

Щиро дякуємо за ініціативу проведення конференції, маємо надію, що зможемо її провести. Викладачі активно взялися до підготовки матеріалів до доповідей.

Я не можу зараз дати відповіді на всі Ваші запитання, оскільки багато речей важко зараз прогнозувати. Я не можу зараз знати, чи буде працювати в Університеті ідальня і буфет, але це насправді дрібні деталі, і якщо ситуація не погіршиться, то усі побутові питання ми розв'яжемо.: В центрі Львова кав'ярень і ресторанів не бракує і навіть за умови відключення світла,  вони працюють. Місто гуде від генераторів.

 Університетський готель зараз не заповнений, одномісний номер коштує 750 грн за добу, двомісний - 870 грн (з 2-х осіб). Чи зміниться ціна до травня - я не знаю. Наразі інфляція у нас становить 30%, як буде далі - хто знає? Чи буде новий потік переселенців і готель буде заповнений - я теж зараз знати не можу.

Реально ми зараз вчимося  і уже живем в системі "тут і тепер". Планувати не лише на травень, а й на декілька годин наперед просто неможливо. 

Ректор Університету погодився очолити організаційний комітет конференції і обіцяв сприяння в усіх питаннях. Приміщення для проведення конференції ми отримаємо безкоштовно.

З повагою, великою вдячністю і найкращими побажаннями"

Софія Грабовська

Кандидат психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка

bottom of page